Актуелно

Макпетрол ги поскапува горивата – од ноќеска нови цени

Компанијата Макпетрол на својата интернет страна објави дека од ноќеска на полноќ, горивата на нивните бензински пумпи ќе се продаваат по нови цени. бензиниот „Супер 95„ и „Супер 100“, поскапуваат за еден денар, а дизелот ќе се продава поскапо за два денара.

Според објавата на Макпетрол:

„Макпетрол“ АД Скопје ги информира своите потрошувачи и пошироката јавност за новите малопродажните цени на одделни нафтени деривати кои ќе важат на бензинските станици на „Макпетрол“ АД Скопје, а ќе се применуваат од 00:01 часот на 21.5.2019 година и тоа:

– Ultra 95+ Economy ќе се продава по цена од 72,00 денари за литар;
– Ultra 100 Race Pro ќе се продава по цена од 74,00 денари за литар;
– Ultra Diesel Green Power ќе се продава по цена од 66,00 денари за литар;
– Ultra Diesel Bio Power се ќе се продава по цена од 67,00 денари за литар;
– Екстра лесното ќе се продава по цена од 54,50 денари за литар.

Advertisements
To Top