Линдзи Вон за Sports Illustrated Swimsuit – покажа дека е кралица и на плажите

Во својата скијачка кариера повеќе пати потврди и покажа дека со право ја нарекуваат кралица на светското алпско скијање. Но, со фотосесијата за престижниот Sports Illustrated Swimsuit Линдзи Вон докажа дека без проблем може да се носи и со епитетот „кралица на плажите“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sports Illustrated Swimsuit (@si_swimsuit) on

Големата шампионка и неколку кратна освојувачка на Кристалниот глобус со фотосесија за спортскиот магазин Sports Illustrated предизвика лавина од позитивни коментари на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sports Illustrated Swimsuit (@si_swimsuit) on

Линдзи на фотосесијата само уште еднаш потврди дека со право секогаш е во елитното друштво на најубави светски спортистки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sports Illustrated Swimsuit (@si_swimsuit) on