Лидија Бачиќ за најновиот албум ги сликаше само градите! (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Многу е веројатно дека голем број фанови на Лидија Бачиќ на нејзиниот Инстаграм чекаат да се нагледаат на нејзините атрибути. Пејачката редовно ги чести своите фанови со секси фотографии и видеа, а неодамна ги развесели со календар за кој позираше полугола во авотмобил.

Лидија го спрма новиот албум, а по тој повод ги најави сликите со своите гради. Пејачката блесна во бела маица и црна кожна јакна, а иако не е баш јасно што сака да порача, фановите се воодушевени.

„Снимам нов албум, нови песни, нови дуети, нови спотови, нова Лидија“ напиша Лидија во опсиот на фотографиите, а фановите ја наградија со три и пол илјади лајкови.