Ковачевски и Рама со „селфи“ од Брисел – еве што порачаа


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Премиерот на Албанија, Еди Рама, заедно со македонскиот премиер Димитар Ковачевски испратија селфи од Брисел. Под фотографијата Рама напиша дека се навикнати на оваа шарада на Европската унија.

„Сè уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога и да е сме посветени на поттикнувањето на модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух“ – напиша Рама.

Пред почетокот на Самитот во Брисел, Рама ја обвини Бугарија дека киднапирала две членки на НАТО, мислејќи на Македонија и Албанија.

„Отворен Балкан“ е реален одговор на ситуацијата во која го продолжуваме патот на интеграцијата бидејќи немаме алтернатива, порача Рама.