Вебкафе

Кога жена ќе реши да те одвикне од пиење

Мексиканка беше приведена од полицијата и се соочува со обвинение за обид за труење на нејзиниот сопруг, откако во пивото му ставала природни лаксативи со намера да го одвикне од пиењето.

Уморна од навиката на сопругот да пие, една жена од Мексико решила да го натера да мисли дека станал алергичен на алкохолни пијалоци со вбризгување природни лаксативи како рицинусово масло и екстракт од слива во неговото пиво.

По консултациите на разни веб-страници и форуми, Мишел Н., млада жена од мексиканската држава Синалоа, смислила план да го натера сопругот Хозе Брејан да престане да пие.

Таа добила мешавина од рицинусово масло и екстракт од слива и почнала да му става по неколку капки во шишињата со пиво за да постигне постепен лаксативен ефект. Хозе подоцна и ’кажал на полицијата дека сметал дека е чудно што неговата сопруга постојано се нудела да му донесе пиво, но тој едноставно„ дозволил да биде сакан и разгалуван “, пренесува Oddity Central.

Бидејќи природните лаксативи почнале да ја вршат својата магија во цревата на Хозе, сопругата се обидела да го убеди дека дијарејата е знак на алергија, најверојатно од алкохол. Но, тој почнал да пие апчиња за стомак и продолжил да пие нормално. Дури и се шегувал со жената дека тоалетот е близу, за да нема проблеми.

Од очај, за да го натера да престане да пие, таа почнала да му става повеќе лаксативи во пивата. Следното утро, дијареата на Хозе Брејан се влошила толку многу што не можел да стигне во тоалет. Симптомите, вклучително и тешка дехидрираност, станале толку лоши што сопругата немала друг избор освен да го однесе во локалната болница.

На прашањето за причината за дијарејата, човекот наводно им кажал на лекарите дека никогаш повеќе нема да пие пиво, зашто покрај непријатноста во стомакот, страдал и од тешки грчеви.

Мексикански Вангардија пишува дека жената на крајот му признала на својот сопруг дека е виновна за неговата дијареја. Мишел е приведена во притвор и го очекува обвинението.

Advertisements
To Top