Кога може Трамп, оти да не: The Rock сериозно размислува да се кандидира за претседател на САД


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Актерот Двејн Џонсон – Карпата (The Rock), кој минатата година се најде на првото на листата на „Форбс“ на најплатени глумци, по се изгледа има сериозни политички амбиции.

Имено, актерот во едно интервју изјави дека сериозно размислува да се кандидира за претседател на САД на следните избори.

– За разлика од Трамп, чија политика се темели на ѕидови, мојата програма би се темелиле на соработка, рече актерот.

Тој нагласи дека не се шегува во врска со оваа можност и дека веќе подолго време сериозно размислува за тоа.

– Сакам поголема искреност и сериозно почитување кон таквиот потег, додаде Џонсон.