Капитенот на Реал стана пејач: Ова е неговиот прв хит (видео)

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос очигледно има намера по завршувањето на фудбалската кариера да стане музичар.

Рамос ја обожава музиката па одлучи заедно со популарниот пејач Дамарко да го отпее хитот „Ostra estrella en tu Corazon“ која е посветена на шпанската репрезентација.

Слушнете го новиот хит и заклучете дали Рамос е зрел за сериозна музичка кариера.