Кајли Џенер од 2009 до 2018 – пластичните операции прават чуда


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓22-годишната Кајли Џенер од почетокот на својот трансформативен процес со пластични оперативни зафати ги коригираше нејзините уши, носот, вилиците, а пред неколку години значително ги зголеми и усните, почна сè повеќе да се шминка и да носи провокативна облека.

На пример, вака изгледаше во мај 2009 година.

Еве ја во октомври една година подоцна.

Уште неколку месеци подоцна…

А вака изгледаше во октомври 2015 година.

Еве ја денес, како една од најголемите Инстаграм ѕвезди во светот, која на таа социјална платформа ја следат над 110 милиони корисници.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on