Индија во шок: Бебе се родило мртво, па на пат кон крематориум оживеало!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Таткото, кој го носел бебето во пластична кеса, го поминало језиво чувство кога осетил дека нешто се мрда.

Бебето е прогласено за мртво неколку часа после раѓањето. Овој трагичен крај на приказната им нанесол голема штета на угледот на една елитна приватна болница.

Оваа ноќна мора на семејството започнала на 30 ноември во престижната болница во Њу Делхи. На сајтот на болницата може да се забележе дека се раководат според најновите стандарди со врвна технологија и дека водат посебна грижа за мајката и бебето.

Лекарите го предале бебето во пластична кеса на таткото, а тој се уплатил во крематориумот. Го поминале морници кога осетил мрдање. Оживеаното бебе одма е префрлено во блиската болница и е лечено се до смртта, овој вторник. Медицинските истражители сега се обидуваат да утврдат дали смртта можела да се спречи и што доведило до грешка на лекарите.