Актуелно

Хорор: Прегазил пешак, па избегал

трагедија

Синоќа околу 21:20 часот на регионалниот пат Струмица – Банско, на излезот од селото Куклиш е прегазен маж од засега непознато возило.

По несреќата возачот веднаш побегнал, а прегазениот маж починал на местото на несреќата.

Жители на селото Куклиш потврдуваат дека нивниот соселанец Г.С. (61) починал веднаш од здобиените повреди, а телото било однесено на обдукција во Скопје.

Од струмичката полиција ја потврдија несреќата, а со повеќе детали ќе излезат во текот на денот.

Advertisements
To Top