Германска аналитичарка тврди дека Еди Рама ќе биде следен генерален секретар на НАТО


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Германската аналитичарка Сузана Стариков во статус на Твитер тврди дека Јенс Столтенберг, на местото генерален секретар на НАТО може да го замени актуелниот албански премиер, Еди Рама.

Таа на Твитер напиша дека САД посебно инсистирале на избое следен генерален секретар на НАТО да се бара меѓу новите членки на НАТО.

„Кандидати неа премиерката на Естонија Каја Калас и премиерот на Албанија, Еди Рама“, напиша Стариков.

Информациите кои Стариков ги изнесе не се потврдени и уште нема реакција од НАТО, ниту од премиерот Рама.