Фото: Старлета испрати порака до шпанскиот клуб: Треба да имате мадиња!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Викендов во склоп на 4-то коло од Примера Леванте и Валенсија одиграа 1:1. На натпреварот до 73-та минута играше напаѓачот Симоне Заза, а одлуката да биде сменет од игра воопшто не и се допадна на неговата девојка, Киара Биаси.

„Ако сакате луѓе со карактер треба да знаете да работите со нив и во исто време морате да бидете свени дека не можете да управувате со нив.Знајте дека тој што има мадиња, ќе ги има секогаш“, напиша Биаси на социјалните мрежи.

Ваквиот статус крена голема прашина во шпанските медиуми, а Киара само неколку часа подоца се правдаше дека поракате не била упатена до тренерот на Валенсија.