Фото: Со Фабињо на „Енфилд“ пристигна и неговата супер атрактивна сопруга

Фабињо во изминатиот период многу се поврзуваше со Манчестер Јунајтед и изгледаше дека кариерата ќе ја продолжи на „Олд Трафорд“, но на крајот заврши во Ливерпул.

Бразилецот со Ливерпул потпиша соработка на пет години.

Со Фабињо на „Енфилд“ пристигна и неговата атрактивна сопруга која во иднина сигурно ќе ги краси трибините кога ќе играат „црвените“.

Ребека Таварес веднаш по пристигнувањето стана мета на англиските репотери, погледнете ги сликите и ќе ви стане јасно поради што е така.