Актуелно

ФОТО: Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз.

Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и карактерот на повредите се уште не е познат.

Најмалку една зграда е во пламен, а спасувачките екипи се на терен . Најверојатна причина за несреќата е истекувањето на плин во пекара на приземјето на зградата во пламен.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top