ФОТО: Роналдо се пофали со новата машина во гаража!

Повеќето големи ѕвезди својата финансиска моќ ја покажуваат преку колекција на скапоцени автомобили, а еден од нив е секако Кристиано Роналдо.

Супер-ѕвездата на Јувентус денес на јавноста и ја претстави својата нова скапа „играчка“, „Ролс Ројс“, која ја купи за време на патувањето во Мадрид.

Роналдо објави фотографија на Инстаграм со порака: „Работата е завршена“.

„Машината“ вреди 400.000 евра и има 563 коњски сили и не е најскапа во неговата гаража со оглед на фактот дека поседува дваесетина примероци, а најскап е „Бугати“ кој вреди 4 милиони евра.

View this post on Instagram

Trabalho feito ??

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on