Фото: Роналдо летна за Париз со целото семејство!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кристиано Роналдо денес одлета за Париз со скоро целото семејство, каде што вечерва ќе се одржи церемонијата за доделување на „Златната топка“.

Целото семејство денес со приватен лет од Мадрид отпатува за Париз, а покрај Роналдо во авионот беа и мајка му, брат му, двете сестри, најголемиот син и вереницата. Единствено недостасуваа само трите мали бебиња.

Pronta para mais uma ida a Paris ✈️✈️✈️

A post shared by Maria Dolores (@doloresaveiroofficial) on

Роналдо вечерва готово сигурно ќе биде избран за најдобар фудбалер за 2017 година според „Франс Фудбал“ и ќе ја добие 5-та „Златна топка“