ФОТО: Кога се појави таа на никого не му беше до фудбал!


Аргентина на се или ништо, сега мора против Очоа - 7 ден ↓↓↓Викендов започна новата сезона во Серија А, а главна тема на Апенините покрај Кристиано Роналдо е и атрактивната водителка, Дилета Леота.

27-годишната водителка работи во телевизијата „DaZn“ која ги пренесува натпреварите од Серија А оваа сезона, па се појави на теренот на Олимпико.

Играчите на Наполи кога ја видоа Леота буквално подзинаа и заборавија на фудбалот.

Вистина е дека спортот и убавите девојки секогаш се перфектна комбинација, па оваа телевизија дефинитивно направила вистински избор.

Diletto ??

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Tra gli ulivi, il sole e il cielo azzurro della Puglia ?

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Inizia una nuova avventura ??? #ilcontadinocercamoglie @foxlifeit

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on