Ферати предложен од Алијансата на Албанците за нов Министер за здравство


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Алијансата на Албанците го предложила Вулнет Ферати за нов министер за здравство на местото на Арбен Таравари, потврдија од партијата.

Од таму велат дека досега не разговарале со СДСМ и коалициските партнери за менување на сектори.

Покрај тоа, владата треба да избере и нов заменик-министер за образование и министер без ресор.