Еве какво време ни носи денешниот четврток


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Денеска, четврток, 6. април, времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Претпладне во југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во утринските часови ќе бидат претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 7 до 13 Целзиусови степени.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со минимални температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нула. За време на викендот и во почетокот на следната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремнени локални врнежи од дожд, а на планините од снег.