Еквадорски навивач се закара катарски шеик, па се смирија (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Откако Валенсија од Еквадор го постигна првиот гол на Светското фудбалско првенство кое се одржува во Катар, па судијата го поништи по консултација со ВАР системот, еден од еквадорските навивачи на трибините стана од седиштето и гестикулираше дека судиите се потплатени. На тоа еден од катарските навивачи му рече да замолчи и да седне на столчето.

По кратка вербална дискусија меѓу двајцата, ситуацијата се смири.

На крајот се појави и видео како Катарецот и Еквадорецот се смирени и седат еден до друг.