Две лица уапсени на денешните протести пред Собрание за време на говорот на Урсула фон дер Лајен


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Македонското МВР пренесува дека две лица попладнето се приведени откако на денешните протести фрлале тврди и гломазни предмети кон згрaдата на Собранието.

Додека пред Собранието траеше протестот, внатре во Парламентот пред пратениците се обрати претседателката на Европската комисија, Урсула Фон Дер Лајен.