Драми во Собранието: Џафери на Мицевски – „Оди седи на твое место ако не си за тепање“


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓На денешната собраниска седница се случуваше вистинска драма и хаос, кога координаторот на пратеничката група Никола Мицевски побара процедурално, но спикерот Талат Џафери не му дозволи.

Џафери побара да се гласа на дневен ред, иако претходно даде збор на двајца пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои не излегоа на говорницата.

Потоа се случуваше вистински хаос, а во еден момент Џафери му се развика на Мицевски.

„Оди седи на твое место ако не си за тепање“, му порача Џафери на Мицевски. Видеото го пренесе А1Он.