Дојава за поставена бомба на скопскиот аеродром – откажани се сите летови за денеска


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Сите денешни летови на скопскиот аеродром се откажани поради дојава за поставена експлозивна направа.

Во тек е итна евакуација на вработени и патници.

Деновиве цел на дојави за бомби се институции, основни и средни училишта, трговски центри и станбени објекти.

Само во текот на вчерашниот ден имаше 49 дојави за поставени бомби, меѓу кои и училишта во Кавадарци.