Дилета „фатена во живо“

Откако италијанскиот весник Оги објави фотографии од размена на нежности со потпретседателот на Рома, Рајан Фридкин, Дилета Леота се изнервира и ја објасни ситуацијата.

Фотографиите со Фридкин, наводно, датираат од декември минатата година, а добро познатата италијанска новинарка и ТВ-водителка беше поврзана и со Златан Ибрахимовиќ.

Дилета, пак, ужива во прегратките на нејзиниот човек, турскиот актер Кан Јаман. Иако пишуваше дека раскинале поради аферата на Дилета со Фридкин и Ибрахимовиќ, Дилета е сè уште со Јаман.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Can Yaman (@canyaman)

Турскиот актер со еден пост покажа на Инстаграм чија е Дилета.

Нивните свежи споделени фотографии кружат на социјалните мрежи за да се види колку уживаат. Порталот TgCom24 објави фотографии од Дилета и Јаман за време на романтичен престој на езерото Комо.