Славни

Бандерас позитивен на КОВИД-19

Славниот шпански и холивудски актер Антонио Бандерас на својот 60 –ти роденден добил информација дека е позитивен на коронавирусот.

Бандерас веста ја сподели на социјалните мрежи и соопшти дека е веќе во карантин.

Тој признава дека се чувствува релативно добро, дека е само малко поуморен од обично.

Многу од неговите следбеници веднаш по напишале честитки во чест на роденденот , но и му посакале брзо опоравување од вирусот.

To Top