Атрактивната пејачка по Ди Каприо престојува на Апенините (ФОТО)

Славните личности оваа година не можат да се заситат од прекрасната Италија. Откако во Италија престојуваше легендарната ѕвезда од „Титаник“, Леонардо Ди Каприо, на Апенините пристигна и пејачката и глумица, Џенифер Лопез.

Пристигна со момчето, Алекс Родригез, а за одмор го одбраа Островот Капри.

Атрактивниот пар е виден во опуштена прошетка низ Островот, а туристите успеаа да ги снимат и како бираат свежо овошје за на јахта.

Подоцна завршија на шопинг, каде Џеј Ло, е снимена како купува сандали.