„Ако не дојде градоначалникот, ќе ја запалиме населбата“ – револт после прегазувањето на дете во Ѓорче


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Откако на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров беше прегазено десетгодишно дете, револтираните жители на оваа скопска населба се собраа на протест и го блокираа сообраќајот на споменатата делница.

„Ао не го викнете градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, за половина час, ќе гори цела населба“, му рекоа собраните граѓани на заменик командирот од полициската станица Ѓорче Петров, кој пристигна на улицата Борис Серафов, за да ги слушне барањата на граѓаните.

Извор. А1Он