Ако имавте дилема: Ова е се што треба да знаете за предиграта врзана за аналниот секс


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ако се одлучите за вакво експериментирање во креветот, со помош на следните трикови, целото искуство ќе го направите попријатно.

Аналниот секс за некои парови е табу тема, но некои редовно го имаат.

Многумина жени не сакаат болка и сметаат дека во тоа нема задоволство.

Но, ако сепак се одлучите за анален секс морате да имате соодветна предигра:

Користете лубрикант

Кога станува збор за аналниот секс, лубрикантот е обавезен. Пред да тргнете во акција, морате да се милувате и возбудите, исто како и пред вагиналниот секс, за да биде болката помала, и за да имате повеќе можност за уживање. За аналниот секс е најдобар лубрикантот на силиконска база.

Започнете со мини секс играчки

Ако ви е првпат, најдобро е со партнерот да користите некоја навистина мала секс играчка. Што помала, толку подобра за почетниците. Дури потоа нека дојде на ред играта со партнерот

Гледајте филмови за возрасни

Порно филмовите не се вистински приказ за тоа како сексот изгледа во реалноста, но сепак можете да добиете некои идеи за пози за анален секс, кои никогаш не ви паднале на памет.

Забавувајте се

Морате да бидете внимателни и да пуштите се да оди во ритам на балада. Мускулите мораат да бидат опуштени, претходно пределот мора да се масира, а по пенетрацијата мажот мора да обрне внимание на секоја реакција на својата партнерка.

Комуницирајте

Момчето не треба да има контрола, туку жената треба да дава упатства за интензитетот на пенетрацијата. Нема потреба за брзање и срамење од комуникација.