22-годишно момче се удави во базен во Битола

22-годишно момче, државјанин на Шпанија, попладнево се удави во отворениот Олимписки базен во Битола, потврди СВР Битола.

„Попладнево, во 16.46 часот во СВР Битола е пријавено дека во отворениот Олимпискиот базен во Битола се удавил шпанскиот државјанин С.Ч.(22)“, информираат од СВР Битола.

Оттаму известуваат дека смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош. Увид извршила увидната екипа на СВР Битола.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција, пренесува „Макфакс“.