Спорт

Убавина, мајсторија: Ова е голот на сезоната во Серија А (видео)

Сампдорија синоќа го победи Наполи со 3:0, а мечот го одбележа голот на Фабио Кваљарела.

35-годишниот напаѓач постигна фантастичен гол кој сигурно ќе конкурира за „гол на сезоната“ во Серија А.

Кваљарела во волеј со пета ја смести топката во мрежата… Погледнете!

Advertisements
To Top