Живот

Кога ќе „заигра“ лимонот: Топ напиток за детоксикација и енергија

Комбинацијата од маслиново масло и лимон дава мешан напиток кој претставува моќно „оружје“ со кое можете да им парирате на несаканите вируси и бактерии, а и да си ја вратите загубената енергија. А ефектите од овој моќно здрав пијалок се брзо забележливи

Башка, организмот со комбинација на овие две состојки се детоксицира, а првите резултати се брзо видливи. Прво ќе забележите исчезнување на темните кругови околу очите, односно подочниците. Важно е да бидете истрајни и оваа комбинација да ја пиете секое утро барем еден месец.

Начин на подготовка

Овој здрав „коктел“ ќе го направите така што ќе измешате 1 лажица маслиново масло и 1 лажица лимонов сок и ќе го испиете наутро на празен стомак. По тоа можете нормално да појадувате.

Освен што ќе ја врати силата на телото и ќе го исчисти од токсини, ќе ви го подобри и варењето па ќе имате корист и доколку сакате да ослабете. Веќе по неколку дена употреба на овој здравствен еликсир ќе почувствувате промени кои ќе ве мотивираат да почнете да водите здрав начин на живот.

Advertisements
To Top