Фудбалски празник: Натпревари кои денес не смеете да ги пропуштите!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Љубителите на фудбалот денес можат да уживаат цен ден во фантастични натпревари кои се играат ширум светот. Големи дербија се играат во Италија, Англија и Франција но сигурно најголемо внимание привлекува дуелот помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата во финалето од Копа Либертадорес.

Првото големо дерби денес се игра на „Етихад“ помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед. „Граѓаните“ се и понатаму без пораз во Премиер лигата, додека полека во форма влегуваат и „црвените ѓаволи“. Тимот на Мурињо во овој меч влегува на крилата на големата победа против Јувентус, па јасно е дека не очекува спектакуалрен меч.

Меѓутоа, кога станува збор за букмејкерите тука работите се поприлично јасни. Манчестер Сити е голем фаворит, додека на Јунајтед му се даваат мали шанси, па дури е и потценет.

Па така коефицинентот во Coinbet24 за победа на Сити изнесува 1.40 за реми 4.95 додека за победа на Јунајтед коефициентот е 7.30.

Друго големо дерби кое се игра во Европа денес е италијанската класика помеѓу Милан и Јувентус. Двата најтрофејни италијански клубови ќе ги одмерат силиите на „Сан Сиро“. Иако Милан е тим кој му нанел најголем број на порази на Јувентус во историјата на Серија А, сепак „росонерите“ во моментов се далеку од квалитетот на „старата дама“, па тешко дека ќе дојдат до трите бода.

Букмејкерите исто така не му даваат големи шанси на Милан. Па така коефицинентот во Coinbet24 за победа на Јуве изнесува 1.76 за реми 3.65 додека за победа на Милан коефициентот е 4.75.

Секако фудбалскиот ден се затвора со големото финале во Копа Либертадорес помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата. Натпреварот синоќа се одложи поради невреме, па ќе се одигра денес во 20:00 часот. Во овој дуел нема фаворити, иако мала предност и се дава на Бока бидејќи е домаќин.

Па така коефицинентот во Coinbet24 за победа на Бока изнесува 2.52 за реми 2.74 додека за победа на Ривер коефициентот е 3.20